Корпус Vinga Orc
Орк - істота вигадана, проте аж ніяк не приємне. Але все ж даний корпус названий саме так. І в цілому маємо деякий логічний ланцюжок: «варвар» і «грифон» які ми вже представляли, час зустрічати інших персонажів. До речі, об'єднує дану трійку явний дизайнерський акцент, що полягає в наявності прозорої передній панелі з вертушками, що святяться. І Vinga Orc серед них виглядає найцікавішою варіацією.
Упаковка і комплект поставки
Монохромна коробка з простого картону несе на собі зображення пристрою і коротку таблицю специфікації.
Крім звичних стійок і гвинтів, разом з новинкою поставляється концентратор для вентиляторів з кабелем живлення і дистанційним пультом.
Зовнішній вигляд
Затемнене скло товщиною близько 4 мм займає майже всю передню панель Vinga Orc - настільки струнким рамкам позаздрять навіть флагманські смартфони і планшети. Крізь темряву злегка проглядаються три комплектних 120-мм вентилятора, які отримують свіже повітря через досить щедру перфорацію з боків. Ну і куди ж без логотипу, що додає фронтальній стінці таку необхідну родзинку.
Тильна сторона покрита чорною матовою фарбою.
Верхня 120-мм вертушка з регулюванням по висоті, сім слотів розширення з шістьма одноразовими заглушками і загальною пластиною для фіксації, а також нижнее расположение БЖ - маємо цілком звичний для корпусів Vinga набір.
Верхня панель також вийшла в кращих традиціях жанру. Пиловий фільтр з магнітним кріпленням прикриває посадочні місця для двох 140- або 120-мм вертушок. До речі, тут вже спочатку встановлена пара рішень поменше, які є сусідами з інтерфейсної панеллю. У пластиковій вставці знайшлося місце для трьох досить щільно розміщених роз'ємів USB (одного версії 3.0 і пари ревізії 2.0), двох аудіоінтерфейсів, стількох же кнопок і світлодіодних індикаторів синього і червоного кольору.
Права боковина - самий звичайний лист сталі товщиною 0,55 мм з ребрами жорсткості по периметру. Будь-які неординарні елементи тут геть відсутні, а кріплення здійснюється звичним чином в тильній частині корпусу за допомогою пари фігурних гвинтів.
Ліва боковина вже цікавіша. Вона являє собою затемнену акрилову панель (435 х 375 мм) товщиною майже 3 мм, яка дозволить милуватися підсвічуються за допомогою вертушок комплектуючими. А якщо системна плата, відеокарта, модулі пам'яті, процесорний кулер або які-небудь ще внутрішні елементи також мають LED-ілюмінацією, тоді від «Орка» і зовсім буде важко відірвати очі.
Внутрішнє облаштування
Хоча ми маємо вже стале звичним компонування з блоком живлення і жорсткими дисками в нижній частині, однак відсутність стінки виставляє дані компоненти на загальний огляд. В іншому - нічого особливого: місце для плати формату ATX або меншої, великий виріз для заміни габаритного процесорного охолоджувача і отвори поменше для хоч якогось кабель-менеджменту.
Передня частина шасі являє собою суцільний набір посадочних місць для вертушок: трійки встановлених 120-мм або стількох же 140-мм рішень.
Частота обертання постійна і становить 1200 об/хв - для 120-мм моделей це дуже тихий режим. Монтаж вентиляторів потребують зняття передньої панелі, яка кріпиться до шасі за допомогою 4 пар пластикових стійок.
Місця для пари SSD передбачені на піддоні біля передньої панелі, при цьому монтаж зажадає зняття обох боковин.
Для кріплення класичних вінчестерів слід використовувати стійку між блоком живлення і передньою панеллю. При цьому в самі накопичувачі доведеться закрутити гвинти-направляючі з одного боку, тоді як з іншого (з боку БЖ) здійснюється їх фіксація до корпусу.
Вдосталь вільного простору - це явний плюс в скарбничку будь-якого корпусу. По-перше, процес складання в такому випадку привносить більше задоволення, ніж нервування. Ну а по-друге, вибір відповідних комплектуючих майже не обмежений корпусом, а тільки вашим бажанням і гаманцем.